Dobry skuteczny dietetyk poradnia dietetyczna - Warszawa Ursynów

Konsultacje dietetyczne online

Home » Konsultacje dietetyczne online

Konsultacje dietetyczne online

Potrzebujesz profesjonalnej porady dietetycznej, ale nie możesz przyjść osobiście na wizytę do dietetyka?
Nie ma problemu – zapraszamy na konsultacje online.

Skorzystaj z profesjonalnych usług dietetyka Poradni Dietetycznej Live Healthy nie wychodząc z domu. To idealne rozwiązanie dla osób, które są zapracowane, mieszkają poza granicami kraju lub innych powodów nie mogą przyjechać na wizytę do dietetyka. Nasi wykwalifikowani dietetycy udzielają porad i konsultacji także w trybie online. Wizyta odbywa się z w formie wideo konsultacji lub rozmowy głosowej i nie odbiega standardem od spotkania w gabinecie. Jedynie pomiar masy ciała i obwodów wskazanych partii ciała należy wykonać we własnym zakresie.

Oferta online Poradni Dietetycznej Live Healthy jest dokładnie identyczna jak w przypadku wizyty w stacjonarnej poradni. Nasi dietetycy przygotowują indywidualne programy dietetyczne dla osób zmagających się z nadwagą i alergiami. Na pomoc dietetyka mogą liczyć całe rodziny, seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży. Poradnia Dietetyczna Live Healthy specjalizuje się w dietoterapii osób zmagającymi się z chorobami. Szczegółowy opis ofert znajdziesz tutaj.

Zarezerwuj wizytę

Jak wygląda konsultacja online?

Wywiad i pomiary

Każdy z nas jest inny, dlatego pierwszą wizytę dietetyk rozpoczyna od rozmowy na temat Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania, przyzwyczajeń, oczekiwań, motywacji. Bazując na tej wiedzy, wspólnie ustalimy co może okazać się sprzymierzeńcem i przeszkodą w osiągnięciu celu, tak aby dietetyk mógł uwzględnić to w Twoim indywidualnym planie żywieniowym.

W trakcie pierwszej wizyty dietetyk poprosi o przesłanie drogą elektroniczną wykonanego samodzielnie pomiaru masy ciała oraz obwodów poszczególnych partii ciała. W oparciu o wykonane pomiary i informacje o stanie zdrowia obierzemy kierunek działania. Kolejne pomiary pozwolą na bieżąco sprawdzać Twoje sukcesy i zmotywują do dalszego działania.

Ustalamy oczekiwania i cele

Wspólnie ustalimy zamierzony cel tak aby był jasno sprecyzowany i realny. Henry Ford mawiał „Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze podzadania”  dlatego plan  działania podzielimy na etapy aby móc monitorować zmiany, cieszyć się z postępów  i zyskać dodatkową motywację.

Przystępujemy do działania

Otrzymasz program dietetyczny, który uwzględni Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jadłospisy są urozmaicone, a ich podstawę stanowią produkty łatwo dostępne i sezonowe. Jeśli będziesz mieć pytania podczas wdrażania jadłospisu w każdej chwili możesz się skontaktować z dietetykiem telefonicznie lub mailowo.

Kontrolujemy postępy

Przed wizytą kontrolną ponownie należy dokonać pomiaru masy ciała i obwodów. Podczas spotkania online przeanalizujemy wyniki, zestawimy je z planem. Po wizycie otrzymasz nowy plan żywieniowy dostosowany do aktualnych potrzeb. Pod koniec programu uzyskasz nie tylko zamierzony efekt, ale zdobędziesz wiedzę jakich błędów żywieniowych unikać, w jaki sposób komponować posiłki, jak już samodzielnie dbać o zdrową, zbilansowaną dietę co pozwoli Ci cieszyć się zdrowiem i sylwetką.

Przygotowanie do pierwszej wizyty?

Aby konsultacje z dietetykiem uczynić najbardziej efektywnym prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

  • Przed konsultacją dokonaj pomiarów ciała. Szczegółowe instrukcje jak należy je wykonać znajdziesz tutaj.
  • Podczas pierwszej wizyty pomocne są wyniki badań. Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy były wykonywane badania laboratoryjne krwi lub inne badania, warto zabrać je ze sobą. Nie posiadasz aktualnych wyników – nie martw się! Gdy potrzebne będzie ich wykonanie, ustalimy to w czasie wizyty.
  • Dobrze jeśli zastanowisz się jak wyglądają Twoje posiłki lub przygotujesz dzienniczek żywieniowy, w którym uwzględnisz wszystkie zjedzone produkty w ciągu trzech dni. Nie muszą to być dni bezpośrednio poprzedzające wizytę. Możesz je wybrać. Ważne, żeby wśród nich był jeden dzień weekendowy (wolny od pracy) i dwa dni pracujące.
  • Podczas pierwszego spotkania dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad dot. sposobu żywienia, chorób (także tych z dzieciństwa), przyjmowanych leków, dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Im bardziej szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi, tym łatwiej będzie wybrać i zastosować odpowiedni program dietetyczny.
  • Na wizytę warto zabrać pozytywne i optymistyczne nastawienie. Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę.
  • Od teraz działamy już wspólnie. Bardzo zależy mi na tym, aby Twój cel został osiągnięty. Dlatego wykorzystam całą swoją wiedzę i narzędzia jakie posiadam, aby program dietetyczny zakończył się Twoim sukcesem. Do zobaczenia! Najlepszy czas na działanie jest teraz!