Dobry skuteczny dietetyk poradnia dietetyczna - Warszawa Ursynów

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Home » FAQ – najczęściej zadawane pytania

FAQ

Poniżej znajdziesz kilka najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Czy analiza składu ciała jest bezpieczna?

Analiza składu ciała (przeprowadzana metodą BIA) jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Stosowane częstotliwości prądu są niegroźne i nieodczuwalne dla organizmu. Do tej pory nigdy nie odnotowano działań niepożądanych związanych z przeprowadzonym badaniem BIA. Może być ono stosowane u osób obu płci, praktycznie niezależnie od stanu zdrowia. Jedyne przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała to posiadanie rozrusznika serca oraz w przypadku kobiet – ciąża. Badanie wykonywane jest nowoczesnym analizatorem medycznym InBody 270.

Jak często powinny odbywać się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne zwykle odbywają się co 3-4 tygodnie. Jest to idealny moment na monitorowanie postępu dietoterapii i ewentualne skorygowanie planu żywieniowego. Częstsze spotkania nie odzwierciedlają osiągnięć, natomiast rzadsze mogą powodować utratę motywacji. Wizyty trwają do momentu osiągnięcia założonych celów. Ostateczną częstotliwość wizyt ustali z Tobą indywidualnie dietetyk.

Kiedy otrzymam gotowy jadłospis?

Opracowanie Indywidualnego Planu Żywieniowego trwa zwykle kilka dni. Dietetyk musi dokładnie przeanalizować zebrane od Ciebie informacje i napisać zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny jadłospis, odpowiadający Twoim wymaganiom.
W celu otrzymania kompletnych materiałów wraz z jadłospisem musisz przyjść do nas na jeszcze jedno krótkie spotkanie (bezpłatne), podczas którego udzielimy Ci wszystkich niezbędnych wyjaśnień i wskazówek dotyczących stosowania jadłospisu. Jeżeli preferujesz inną formę, po wcześniejszych ustaleniach, materiały możemy wysłać również drogą e-mailową.

Czy stosując dietę online może korzystać także z wizyt osobistych?

Konsultacje online mogą odbywać się wymiennie z wizytami w stacjonarnej Poradni Dietetycznej Live Healthy. Dzięki nim na bieżąco będziemy kontrolować zmiany w składzie ciała.

Czy po wizycie online otrzymam indywidualny program dietetyczny dostosowany do moich potrzeb?

Nie ma znaczenia czy spotkamy się w sieci czy w gabinecie program dietetyczny przygotowywany jest w oparciu o wywiad przeprowadzony podczas pierwszej konsultacji. Nasi dietetycy nie korzystają z gotowych szablonowych jadłospisów. Otrzymasz program dietetyczny, który uwzględni Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Jak często odbywają się wizyty online?

Konsultacje kontrolne stacjonarne oraz online odbywają się zwykle co co 3-4 tygodnie. Jest to idealny moment na monitorowanie postępu dietoterapii i ewentualne skorygowanie planu żywieniowego. Częstsze spotkania nie odzwierciedlają osiągnięć, natomiast rzadsze mogą powodować utratę motywacji. Wizyty trwają do momentu osiągnięcia założonych celów. Ostateczną częstotliwość wizyt ustali z Tobą indywidualnie dietetyk.

Czy mogę liczyć na kontakt z dietetykiem pomiędzy konsultacjami?

Jeśli masz wątpliwości lub pytania podczas realizacji programu żywieniowego zawsze możesz skontaktować się mailowo lub telefonicznie z Twoim dietetykiem prowadzącym, który udzieli Ci informacji i odpowie na pytania.

Jakie są dostępne formy płatności za dietę online?

Dostępna forma płatności to przelew na konto: 58 1160 2202 0000 0003 8817 4457 (Bank Millennium S.A.).
Przelew powinien być zaksięgowany na koncie odbiorcy przed terminem konsultacji.

Wróć do strony głównej